Wspaniały Nadmorski Park Krajobrazowy

OFF

Jeden z najstarszych, utworzonych jako pierwszy w Polsce Parków Krajobrazowych turyści mogą podziwiać w Jastrzębiej Górze. Unikalne walory krajobrazowe, przyrodnicze i kulturowe to chroniony obszar lądowo – morski, a ponad połowę jego powierzchni zajmują wody Zatoki Puckiej. Lądowa część Parku obejmuje wąski pas wybrzeża morskiego, który ciągnie się od Białogóry po Półwysep Helski oraz zachodnie brzegi Zatoki Puckiej od Władysławowa do Mechelinek. Występują typy brzegów morskich tj. klify, wybrzeża wydmowe oraz niskie wybrzeża zalewowe. Według internautów przed wyjazdem wielu turystów zagląda na witrynę noclegi Jastrzębia Góra, aby znaleźć oraz zarezerwować wolne miejsca do spania. Podobno jest to jeden z najlepszych sposobów ;)

Podobne wpisy:

 • Brak podobnych wpisów
Categories: Bez kategorii
This post was written by , posted on Czerwiec 23, 2012 sobota at 4:38 am

Comments are currently closed.

 • Damian pisze:

  Byłem w zeszłym tygodniu w Jastrzębiej!, ale oczywiście parku nie zdążyłem zobaczyć, samo zwiedzanie jeden z ulic miasta zajęło mi sporo czasu:-)

 • Jolanta pisze:

  Byłam ze znajomymi w Jastrzębiej Górze na “wakacjach”, oczywiście jak zwykle podczas moich “wakacji” cały tydzień lało! Po prostu nie do wiary!! Na szczęście cały wyjazd uratował ośrodek “Feniks” (który okazał się świetnym wyborem) i moi wspaniali znajomi z którymi nie sposób się nudzić, nawet podczas brzydkiej pogody!

 • Mateusz pisze:

  A my byliśmy z rodzicami w takich drewnianych domkach na terenie Astur i przez te prawie dwa tygodnie mieliśmy świetna pogodę ;p :D Super się bawiłem i na pewno za rok też pojadę do Jastrzębiej!

 • Fila22 pisze:

  Dzięki tej bazie w Jastrzębiej Górze mogłam wypocząć nad samym morzem, super sprawa dla całych rodzin :-)

 • Nina pisze:

  Byłam w Jastrzębiej Górze ale tylko chwilowo.. choć było fajnie ;)

 • Liliana pisze:

  byłam w Jastrzębiej Górze na kolonii i było świetnie ;) dla mnie nad morzem zawsze jest super ;)